ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α΄ Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Α΄ - Α.Κ. ΦΛΩΡΙΝΑΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α΄
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Α΄ - Α.Κ. ΦΛΩΡΙΝΑΣ 88-51

Το βράδυ του Σαββάτου ο Α.Σ. Καστοριάς φιλοξένησε τον Α.Κ. Φλώρινας για το Παιδικό Πρωτάθλημα της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.

Σ’ ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με καλή εμφάνιση, η ομάδα μας στάθηκε νικήτρια με σκορ 88-51.

Δεκάλεπτα: 25-9, 51-23, 70-34 και 88-51

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης, Τερσενίδης): Στεφανής Γ. 7(1), Φιλιππίδης Δ. 13(1), Στεφανής Ορ., Παναγιωτίδης 8, Ντόντης 14, Λαγγιώτης 2, Κώτσης 5(1), Κωνσταντίνου Γ. 12, Μονοβασίλης 22, Μαυροδήμος Κ. 2, Παρτσάνης και Εφραιμίδης 3.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β΄
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Β΄ - Α.Ο. ΝΕΑΠΟΛΗΣ 65-68

Σ’ ένα συναρπαστικό παιχνίδι η Β΄ Παιδική ομάδα βρέθηκε να χάνει στο α΄ ημίχρονο από την Νεάπολη με διψήφιο αριθμό. Στην επανάληψη, τα παιδιά έδειξαν χαρακτήρα και πάθος και κατάφεραν να γυρίσουν το σκορ.   Στο β΄ ημίχρονο παρόλο που οι μικροί μας αθλητές κράτησαν το πάθος και την ενέργεια, στάθηκαν άτυχοι και γνώρισαν την ήττα από την ομάδα της Νεάπολης.

Α.Σ. Καστοριάς (Τερσενίδης, Καραταγλίδης): Γκόσδας, Μαυροδήμος Αγγ., Καραβατάκης Κ., Κωνσταντίνου Ηλ., Παλιούρης, Στεφάνου Β., Κωνσταντινίδης, Κώτσης Αθ., Ζήλας, Καλαϊτζίδης, Μίχος Μ., Σαρατσίδης και Μπιτσόλης.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2022-23
Α.Π.Σ. ΚΟΥΠΑ ΚΙΛΚΙΣ - Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ _Άροσις 85-64

Την Κυριακή η Ανδρική ομάδα ταξίδεψε στο Κιλκίς, όπου αντιμετώπισε για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας, την Κούπα.

Παρόλη την καλή εμφάνιση του α΄ ημιχρόνου, η ομάδα μας δεν άντεξε και γνώρισε άλλη μια ήττα με σκορ 85-64, που κάνει πολύ δύσκολη τη συνέχεια.

Αξιοσημείωτο του αγώνα η συμμετοχή τριών αθλητών απ’ την Παιδική ομάδα στην αποστολή, οι οποίοι είχαν και μικρή συμμετοχή στο παιχνίδι.

Δεκάλεπτα: 21-21, 42-39, 67-56, 85-64

Α.Σ. Καστοριάς - άροσις(Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 7(2), Καλαϊτζίδης 14, Κορομπίλιας 6, Παπαγεωργίου, Ντόντης, Μπέγος 16(3), Δαραβίγκας 8, Κώτσης, Πιπερόπουλος, Μονοβασίλης, Παντελίδης 8 και Δημητρόπουλος 5(1).