ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Π.Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 44-62

Σε ένα παιχνίδι που η ομάδα της Καστοριάς , λόγω ακαταλληλότητας του ΔΑΚ Καστοριάς αγωνίστηκε στο Άργος δεν τα κατάφερε απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα.
Τα Κορίτσια της Καστοριάς ήταν άστοχες κυρίως στο 1ο δεκάλεπτο και σε συνδυασμό  με τα πολλά λάθη στην επίθεση ήρθε το άσχημο αποτέλεσμα.

Χαρακτηριστικό του αγώνα είναι ότι οι ομάδες πραγματοποίησαν το ζέσταμά τους στο ΔΑΚ Καστοριάς αλλά  λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου ο αγώνας έγινε στο Άργος!!!!!

Δεκάλεπτα: 4-12, 10-16, 20-16 και 10-18

Α.Σ.Καστοριάς (Ντόντης): Τσιαντά, Κρανιά, Πολίσι, Καλλίνικου Μ., Τσαχτσίρα, Θυμιοπούλου, Καλλίνικου Κ., Χατζηιορδανίδου, Αλεξίου, Σεβασλίδου, Βλάχου και Μακρά.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Γ.Σ. ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 60-68

Εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Ερμής Αγιάς, ο οποίος επικράτησε της Καστοριάς με 68-60 και παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας. Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό μέχρι το φινάλε, με τους Θεσσαλούς να είναι αυτοί που είχαν τον έλεγχο του αγώνα για σχεδόν τρία δεκάλεπτα. Η Καστοριά ωστόσο αντέδρασε στο τέλος του γ' δεκαλέπτου και χάρη στα δύο σερί καλάθια του Χρυσόπουλου μείωσε σε 48-53, μπαίνοντας με άλλη ψυχολογία στο τελευταίο δεκάλεπτο. Εκεί, οι "Γουναράδες" κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ και να προηγηθούν ακόμα και με 58-53 στα 5' πριν το φινάλε. Στο τέλος όμως η ομάδα του Ερμή κατάφερε να ανατρέψει το παιχνίδι και να πάρει την νίκη.

Δεκάλεπτα: 15-21, 28-35, 48-53, 60-68

Α.Σ. Καστοριάς (Καραγιάννης): Αμπαράς 3 (1), Πετρόπουλος 15 (2), Μελισσαράτος 4, Χονδρογιάννης, Βλάχος 1, Απιδόπουλος 8, Χρυσόπουλος 11, Ράπτης 7, Τερσενίδης, Βαβάτσικος 5, Τζακόπουλος 1, Φουρμαναβίτσιους 5 (1).

Γ.Σ. Ερμής Αγιάς (Λίβανος): Τσιαμπαλής 5 (1), Τσιλούλης 7 (1), Σπυρόπουλος 3, Τζόλος 16 (1), Κόμματος 2, Νταλός 10, Τριανταφύλλου 16 (1), Λάππας, Βρέττας, Λόλας 9.

ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ

Την Κυριακή 20 Ιανουαρίου, η Παιδική ομάδα του Α.Σ. Καστοριάς, φιλοξενήθηκε από την αντίστοιχη  του Σ.Α.Α.Κ. Ανατόλια στην Θεσσαλονίκη και πραγματοποιήθηκε φιλικός αγώνας στα πλαίσια της προετοιμασίας για τη συνέχεια του Πρωταθλήματος Παίδων.