Καστοριάς - άροσις

άροσις παραδοσιακά Ελληνικά προϊόντα

KRAGIAS SPED

OPAP Logo

Το τελικό σκορ, αναντίρρητα αδικεί κατάφορα τους «γουναράδες», οι οποίοι έκαναν έναν καταπληκτικό αγώνα και όλα έδειχναν...

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 61-65

Αλώβητο έφυγε από την Καστοριά το Περιστέρι επικρατώντας της Καστοριάς με 65-61 σημειώνοντας την 27η νίκη, αριθμό που αποτελεί τις περισσότερες νίκες στην κατηγορία.

Το τελικό σκορ, αναντίρρητα αδικεί κατάφορα τους «γουναράδες», οι οποίοι έδωσαν έναν καταπληκτικό αγώνα και όλα έδειχναν ότι θα είναι αυτοί οι νικητές της αναμέτρησης. Στα τελευταία δύο λεπτά του αγώνα όμως οι παίκτες της Καστοριάς δεν μπόρεσαν να βρουν ρυθμό, με αποτέλεσμα τα πολλά λάθη να οδηγήσουν στο τελικό αποτέλεσμα.

Δεκάλεπτα: 19-17, 36-37, 51-51, 61-65

Α.Σ. Καστοριάς (Σούλιος): Κυριακόπουλος , Μπρόζoς 5 (1), Απιδόπουλος, Ελευθεριάδης 4, Ναούμης 7, Κακλαμάνος 14 (2), Λυμπάρης 9 (1), Μπένας 14 (1), Καραμαλέγκος 2, Χαρισμίδης 6, Τερσενίδης.

Γ.Σ. Περιστερίου(Καραγιάννης): Κλαρκ 8 (1), Παππάς 2, Μαγκουνής 13, Πολυτάρχου 5 (1), Αγγέλου 11 (1), Μάντζαρης 5 (1), Σκορδίλης 5, Σιγκούνας 8 (1), Δημητριάδης 2, Δομπρογιάννης, Κωνσταντακόπουλος 6 (2).

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
Φ.Σ.Φ. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ - Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Σ’ ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με ένταση και πάθος, οι Παμπαίδες της ομάδας μας, κατάφεραν μ’ ένα πολύ καλό 4ο δεκάλεπτο να φύγουν νικητές απ’ την έδρα του Αριστοτέλη Φλώρινας.

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Ελευθεριάδης, Φάσσας, Κέδρος, Παπαδημητρίου, Χατζής, Μονοβασίλης Ν., Καλύβας, Χάτσιος, Παπαγιάννης, Καλαϊτζίδης, Βλάχος και Τσαχτσίρας.