Αγωνιστική Δραστηριότητα

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 87-66

Ακόμα μία νίκη για την Καστοριά, με το έμπειρο συγκρότημα του Γιώργου Σούλιου να μην συναντάει κανένα πρόβλημα απέναντι στον Αρκαδικό, επικρατώντας με 87-66, βάζοντας πλώρη για τα πλέι οφς. Οι «γουναράδες» πήραν από την αρχή το προβάδισμα της αναμέτρησης και κάνοντας ένα καλό παιχνίδι τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, άφησαν τον Αρκαδικό στην μόλις μια νίκη στο πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 22-13, 44-28, 62-50, 87-66

Α.Σ. Καστοριάς (Σούλιος): Κυριακόπουλος 15 (2), Απιδόπουλος 2, Ελευθεριάδης 15, Ναούμης 11 (3), Κακλαμάνος 11 (3), Τερσενίδης, Καραμαλέγκος 8 , Χαρισμίδης 6, Μπένας 8, Λυμπάρης 6.

ΣΕΦΑ Αρκαδικός (Κουστένης): Κούτρας 9 (2), Λυμπερέας 4, Τζάϊδας, Προδρόμου 6, Μαραγκάκης 3 (1), Αποστολίδης 6, Πελτιέρ 4, Γαρμπής 9 (1), Απέργης, Τζουγκαράκης 12

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Γ.Σ. ΕΛΙΜΕΙΑΣ 62-29

Μετά από ένα κακό α΄ ημίχρονο, η ομάδα της Καστοριάς πάτησε «γκάζι» αλλάζοντας πρόσωπο στο β΄ημίχρονο και συνέτριψε τα Ελίμεια με σκορ 62-29.

Δεκάλεπτα: 12-08, 23-12, 46-20, 62-29

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): ): Μπασακύρος 7(1), Γεωργιάδης 5, Νάντσος 2, Τούσκας 6, Γουρζάνης, Μιχαλόπουλος 6, Ριζόπουλος 3, Γκλιάγιας, Καλαϊτζίδης 10(2), Αντωνίου 16, Τζήμας 3(1) και Δαμιανού Α. 4.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΠΑΟΚ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ - Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 53-47

Τα πολλά λάθη στο α΄ δεκάλεπτο του αγώνα, στέρησαν τη νίκη στην ομάδα της Καστοριάς, επί του ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας.

Δεκάλεπτα: 12-6, 13-10, 12-13 και 16-18.

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): ): Μπασακύρος 7(1) , Γεωργιάδης 5, Νάντσος 2, Τούσκας 6 , Γουρζάνης, Μιχαλόπουλος 6, Ριζόπουλος 3, Γκλιάγιας, Καλαϊτζίδης 10(2), Αντωνίου 16, Τζήμας 3(1) και Δαμιανού Α. 4.